Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 710 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

kolejny deszczowy dzień w dolinie Renu

środa, 28 lutego 2007 11:08
Skocz do komentarzy

 

Deszczowy dzień jakich wiele tutaj, skłania do reflekscji. Problem w tym, że z przyczyn podobno zależnych ode mnie, refleksje te bywają mało optymistyczne. Rzeczywistość bowiem wciska się boleśnie wszystkimi szparami w moje życie, i tak czasem doskwiera, że na prawdę bliska jestem wiary w jej realność. No właśnie dzień ten, a może nie tylko dzień ale równeż moje upierdliwe przeziębienie, stawia mnie w konfrontacji z moim o świecie przekonaniu. Może właśnie po to jest ten kryzys, by sprawdzić na ile silne są moje cele i światopogląd. Hmm mając siedem kwadratur w kosmogramie urodzeniowym chyba nie powinnam się dziwić, że życie co rusz daje jakieś zadania i sprawdza na jakim etapie jestem. W sumie dzięki temu się rozwijam. tak... zadziwia mnie jednak zawsze w takich momentach jak dziś, to dlaczego przy takiej wiedzy jaka mam na temat tego co realne a co nie, daję się ciągle wkręcać w te śmieszne rebusy życia. Ja tworze rzeczywistość mojego otoczenia, dlaczego więc pozwalam by w niej było tyle bałaganu? Tracę spokoj wewnetrzny martwiąc się totalnie bezensownymi sprawami. Szkoda energii przecież, a już tyle razy okazało się że sprawy same się rozwiązują i najczęściej wtedy gdy ja się zupełnie poddaję. Czemu więc czasem jest mi tak trudno uwierzyć w opiekę kosmosu, aniołów opaczności. Człowiek ma jednak oporną duszę.

I ten wczorajszy wypadek, dotknięcie anioła.. Gdyby nie podszept i ułamki sekund Grzegorz już mógłby nieżyć. zareagował zanim cokolwiek się wydarzyło...sam zadziwia się jak to możliwe. Nie mam wątpliwości, że to była opaczność, jeszcze nie jego czas, ale co chce nam kosmos powiedzieć przez te wydarzenia? jest i czuwa? A my niewdzięczni co jakiś czas zapadamy na amnezję i dajemy wciągać się w jakieś igraszki codzienności, która jakże żałosnie czasem próbuje przekonać nas o swej realności.. czas wrócić do zródła, znaleźć właściwy dystans nie problemy życia są przecież głównym powodem naszego istnienia, ale poznawanie kim jesteśmy i czym jest świat.

 

 

Podziel się
oceń
0
0


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 27 kwietnia 2007 10:26

  Zdanie się na los to najlepsze co możemy zrobić, ale nie z rezygnacją ale ufnością, w to że ów los prowadzi nas najmądrzejszą z możliwych dróg. Walka nie kojaży mi się dobrze, bo oparta jest o opór, negację, a opór wyzwala blokady i agresję. Myślę, że owo dobro i zło to dualizm jaki sami sobie wymyśliliśmy, sami przecież składamy się z tych części. W nas jest wszystko czego możęmy doświadczać i dobro i zło, nic nie jest poza nami. Odnalezienie sensu to chyba akceptacja tego stanu rzeczy i poddanie się z ufnością prądowi życia.

  pozdrawiam

  autor magduf1

  blog: omani.bloog.pl

 • dodano: 26 kwietnia 2007 23:19

  Witaj,ładnie układasz swoje myśli.Podobnie jak Ty
  szukam sensu i podobnie jak
  miliony ludzi zaledwie go
  doświadcze.Jesteśmy w Jego rękach,On jest ponad nami
  mamy wolną wolę ale do czasu i jaki w tym sens.
  wszystkie wiary spotykają
  się w jednym punkcie,to walka dobra ze złem,przekładając to na człowieka,jego życie to czas egzaminu stojąc obok tracimy walcząc zyskujemy,
  doświadczamy poznajemy siebie,dajemy siebie,nie musimy szukać specjalnie
  wystarczy zdać sie na los
  on doskonale odkrywa nas.
  pozdrawiam,
  pisz bo warto
  tomasz
  des@poczta.fm

  autor des

  blog: 1

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

wtorek, 17 października 2017

Licznik odwiedzin:  21 599  

O mnie

Z wykształcenia jestem plastykiem,ale jestem także wróżką i astrologiem (www.omani.eu)

Zawsze szukałam swego miejsca w życiu
i po 35 latach jestem
jakby nieco bliżej celu.

Interesuje mnie świat
w swej duchowej konstrukcji,
wszystko to co skrywa się
pod jego widoczną powierzchnią...

A sporo tego jest.

moimi oczyma.. moimi dłońmi..

Wpisz się na moją listę mailingową, a otrzymasz w prezencie inspirującego EBOOKA i stały dopływ cennych dla ducha informacji.

 

E-mail:
Imię:
Nazwisko:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

 

 

 

 

 

KONTAKT ze mną

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Statystyki

Odwiedziny: 21599
Wpisy
 • komentarze: 26
Galerie
 • liczba zdjęć: 41

Lubię to